Świetna pogoda towarzyszyła od rana do wieczora uczestnikom drugiej już edycji Pożegnania Lata z Marianną Orańską. Na błoniach pałacowych w Kamieńcu Ząbkowickim przez cały dzień było mnóstwo okazji do spotkań i wspólnego spędzenia ostatniej soboty lata 2015. Bardzo wielu gości zwiedzało przez cały dzień Pałac Marianny Orańskiej.

Już rano rozpoczęło się całodniowe szkolenie dla pożarników z państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Prowadzący je instruktorzy demonstrowali najnowsze techniki zachowań podczas wypadków drogowych.  Przy okazji druhowie, którzy zjechali do Kamieńca nie tylko z naszej Gminy i Powiatu Ząbkowickiego, mogli zapoznać się z nowoczesnymi elementami wyposażenia drużyn pożarniczych. Zajęcia pożarników można było obserwować z niedużej odległości, co wzbudzało spore zainteresowanie dzieci i dorosłych. Po ukończeniu szkolenia, wieczorem wszyscy jego uczestnicy otrzymali specjalne certyfikaty potwierdzające nabytą wiedzę i praktyczne umiejętności. Dokumenty te wręczali posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz wójt Marcin Czerniec. Włodarz naszej Gminy wyraził satysfakcję z zorganizowania szkolenia strażaków w Kamieńcu Ząbkowickim i wyraził nadzieję, że odbywać się tu będą następne takie wydarzenia. Podziękował przy tym władzom samorządowym Województwa Dolnośląskiego, które wsparły finansowo ten projekt. Słowa szczególnego podziękowania skierował jednak do druha Grzegorza Urbasia – naczelnika OSP Kamieniec Ząbkowicki I, który zainicjował i doprowadził do realizacji tego wartościowego spotkania.

Po południu, w Czerwonym Kościółku, odbyło się podsumowanie działań i konkursu przeprowadzonego wśród uczniów wszystkich szkół gminnych w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”. To wydarzenie opisaliśmy już we wczorajszej relacji ubogaconej m.in. o zdjęcia laureatów tegoż konkursu. Gośćmi tej części sobotniego święta byli parlamentarzyści: Michał Dworczyk, Anna Zalewska i Izabela Katarzyna Mrzygłocka. W czasie pobytu w Kamieńcu Ząbkowickim posłowie zostali zapoznani z aktualnymi problemami samorządu gminnego.

Wieczór należał już wyłącznie do spragnionych dobrej zabawy i kulinarnych smakowitości. Na scenie zlokalizowanej na błoniach Pałacu Marianny Orańskiej dominowały taniec i muzyka. Występowały dziecięce i młodzieżowe formacje taneczne, były popisowe tańce w duecie i solo (m.in. w wykonaniu Dawida Platy i jego scenicznych partnerek). Publiczność podziwiała umiejętności wszystkich występujących na scenie tancerzy i nagradzała je rzęsistymi brawami. Równie serdecznie przyjęte były koncerty zespołu „Feelings Station” i gwiazdy wieczoru grupy „Diadem”. Po zmroku do tańca grał zespół „Prokop Band”. Nad Kamieńcem powoli zachodziło słońce, ale dzięki miłej temperaturze powietrza, wszyscy mogli długo i miło bawić się. Relację z tego udanego dnia zobaczycie Państwo na poniższej fotogalerii – może znajdziecie tam siebie lub swoich znajomych 🙂