Przynieśliśmy chleb chrupiący pachnący polem, wypieczony z pierwszej mąki białej. wyrośnięty w starej dzieży. Niech smakuje wszystkim. I niech będzie zawsze świeży. Połamiemy go w kawałki, posypiemy solą.

Zacytowany na wstępie fragment wiersza anonimowej Autorki, niech będzie mottem mojego serdecznego zaproszenia do udziału w Święcie Plonów Gminy Kamieniec Ząbkowicki. Kieruję to zaproszenie przede wszystkim do rolników i ich rodzin, ale też do wszystkich osób, środowisk i instytucji otaczających naszych rolników. Spotkajmy się na Dożynkach, aby podziękować za tę ciężką pracę i uradować się plonami.

Dożynki Gminne odbędą się w niedzielę 13 września 2015 r. w Śremie. Program świętowania rozpoczyna się o godz. 10:30 koncertem orkiestry dętej i wejściem korowodu dożynkowego do kościoła. Tam o godz. 11:00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Potem czekają nas prezentacje wieńców dożynkowych, występy zespołów ludowych, rozmaite atrakcje dla dzieci, zawody sportowe, koncerty i wieczorny festyn. Cały program Gminnych Dożynek znajdziecie Państwo na poniższym plakacie.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam Mieszkańców i Gości Gminy Kamieniec Ząbkowicki na nasze wspólne świętowanie i już cieszę się z naszego spotkania. Proszę przekazać to zaproszenie Bliskim i Znajomym, za co już teraz dziękuję.

Marcin Czerniec

Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki

Zaproszenie na Dożynki Gminy Kamieniec Ząbkowicki_02