Projekt realizowany przez Gminę Kamieniec Ząbkowicki jest realizowany zgodnie z planem i w oparciu o środki budżetu samorządu oraz wsparcie finansowe przyznane przez Ministerstwo Sportu.

Na Kamienieckich Dołach zlokalizowany będzie duży i nowoczesny obiekt. Na ukończeniu jest budowa toru krosowego dla dzieci i młodzieży uprawiających jazdę wyczynową na rowerze.

Cały kompleks tworzyć będą m.in.:

  • pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej pełnowymiarowe o nawierzchni trawiastej wraz z oświetleniem, piłkochwytami, ogrodzeniem oraz trybunami dla kibiców,
  • boisko treningowe trawiaste i oświetlone, ogrodzone i wyposażone w piłkochwyty,
  • dwa tory rowerowe: ziemny i drewniany,
  • dwustrefowy plac zabaw.

Kompleks będzie mieć dogodny układ komunikacyjny, plac utwardzony pod scenę plenerową, a całość będzie upiększona nasadzeniami. Według planu powinien być dostępny już w tegoroczne letnie wakacje. W tych dniach kamieniecki kompleks sportowo-rekreacyjny zyskuje kolejne elementy wyposażenia. Tor do wyczynowej jazdy na rowerach typu cross jest już w fazie realizacji. Podbudowa pod największy plac zabaw na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki też już jest uformowana.

Epidemia koronowirusa zapewne w tym czasie nie ustanie, ale już wiemy, że różne formy sportu i rekreacji na otwartej przestrzeni będą dostępne przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i higieny.