Kompleks sportowo-rekreacyjny – projekt realizowany przez Gminę Kamieniec Ząbkowicki jest realizowana zgodnie z planem.

Na Kamienieckich Dołach, gdzie zlokalizowany będzie duży i nowoczesny obiekt, trwa właśnie realizacja kolejnego etapu inwestycji. Budowany jest obecnie tor krosowy dla naszych młodych mieszkańców chętnie uprawiających jazdę wyczynową na rowerze. Dotąd niektórzy ostro jeździli w obszarze parku pałacowego. W powstającym obecnie miejscu można będzie szusować bezpiecznie na specjalnie przygotowanym do tego torze. Myślę, że fani tej formy rekreacji będą bardzo zadowoleni – komentuje postęp robót wójt Marcin Czerniec.

Na cały zespół złożą się m.in. pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej pełnowymiarowe o nawierzchni trawiastej wraz z oświetleniem, piłkochwytami, ogrodzeniem oraz trybunami dla kibiców. Obok powstanie boisko treningowe – również trawiaste i oświetlone, ogrodzone i wyposażone w piłkochwyty. Poza boiskami pojawią się dwa tory rowerowe: ziemny i drewniany. Będzie też dwustrefowy plac zabaw.  Kompleksu będzie mieć dogodny układ komunikacyjny, plac utwardzony pod scenę plenerową, a całość będzie upiększona nasadzeniami.

Jeśli nie wystąpią jakiekolwiek nieprzewidywalne przeszkody, kompleks sportowo-rekreacyjny „Kamienieckie Doły” powinien być dostępny już w tegoroczne letnie wakacje. Epidemia koronowirusa zapewne w tym czasie nie ustanie, ale już można przypuszczać, że pewne formy sportu i rekreacji na otwartej przestrzeni będą dostępne przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i higieny.