Ubieranie choinki, śpiewanie kolęd i pastorałek, delektowanie się typowo świątecznymi potrawami i smakołykami, a przede wszystkim serdeczne życzenia i wiele miłych spotkań. Tak można podsumować pierwsze Bożonarodzeniowe Świętowanie w Kamieńcu Ząbkowickim.

W minioną niedzielę mieszkańcy kamienieckiej gminy bardzo licznie pojawili się na – oddanym wiosną tego roku – zmodernizowanym targowisku komunalnym. Pogoda była znośna, jak na tę porę roku, ale wszelkie jej niedostatki z dużym zapasem nadrabiała niemal familijna aura imprezy. Nie brakowało bowiem niczego, co sprzyja integrowaniu się lokalnej społeczności.

Wójt Marcin Czerniec, relacjonował wydarzenie na profilu społecznościowym pisząc m.in.: Stoły pełne były rozmaitych potraw i słodkości charakterystycznych dla okresu świątecznego. Można też było zaopatrzyć się w choinkowe ozdoby. Przede wszystkim jednak ze sceny zabrzmiały miłe śpiewy w wykonaniu dzieci i młodzieży. Szczególnym akcentem była promocja płyty zespołu „Starczowianie” wydanej przez Radio Wrocław.

Świąteczno-noworoczne życzenia, poza włodarzem gminy, składali mieszkańcom: poseł Marcin Gwóźdź, ks. dziekan Wojciech Dąbrowski oraz wiceprzewodnicząca rady gminy Sylwia Demidowicz. Goście uroczystości symbolicznie ubrali świąteczne drzewko, po czym dzielili się ze wszystkim życzeniami wręczając i wykonanymi na tę okoliczność choinkowymi ozdobami. Było też przy okazji wiele rozmów, na które na co dzień nie zawsze jest czas. Na scenie pojawiały się kolejne zespoły dziecięce śpiewające kolędy i pastorałki. A na finale odbyła się wspomniana już promocja płyty zespołu „Starczowianie”, co było połączone z gratulacjami dla tego twórczego środowiska.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, sołectwom i instytucjom za zorganizowanie i przeprowadzenie naszego przedświątecznego spotkania. Jestem przekonany, że w kalendarzu naszej wspólnoty lokalnej mamy nowy punkt corocznych spotkań – podsumował kamienieckie Bożonarodzeniowe Świętowanie wójt Marcin Czerniec.