Pod koniec roku szkolnego 2018/2019 uczniów klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II przywitała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która należy do OSP w Kamieńcu Ząbkowickim 2.

W skład drużyny wchodzą m.in. państwo Aneta i Roman Wilkoszewscy, rodzice Wojtusia z klasy II oraz uczniowie z klasy VI: Oliwia Kowalska, Aleksandra Rozwadowska, Jakub Słomba. Ci ostatni zaprezentowali, w jaki sposób należy udzielić pierwszej pomocy osobie, która zasłabła albo straciła przytomność, bądź dziecku, które zakrztusiło się.

Pan Roman ubrany w strój ratowniczy, przybliżył uczniom nazewnictwo związane z ratownictwem medycznym. Opowiadał o różnych akcjach, w których brała udział jego drużyna oraz o niebezpieczeństwie, na jakie są narażeni strażacy. Pani Aneta z mężem bardzo aktywizowali uczniów, którzy wykazywali się nabytymi już umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.

Miłym akcentem ze strony prowadzących było podarowanie na zakończenie zajęć każdemu uczniowi czerwonego balonu z numerem alarmowym 112. Było to dla wszystkich dzieci zaskoczenie i duża niespodzianka. Uczniowie wraz z wychowawcami dziękują państwu Wilkoszewskim i naszym uczniom z kl. VI za przeprowadzenie tych bardzo ciekawych zajęć.