„Taki strażak to bohater, chociaż dym go w oczy szczypie, ryzykując życie swoje, bo z ogniem walkę musi stoczyc”. 12 maja 2015 r. do Przedszkola nr 2 przyjechali niezwykli goście, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kamieńca Ząbkowickiego II.

Celem zorganizowania tego spotkania było poszerzenie wiedzy przedszkolaków na temat trudnego i odpowiedzialnego zawodu strażaka. Dzień Strażaka rozpoczął się głosem syren strażackich oraz przemówieniem pana Leszka Poznańskiego aspiranta OSP, który opowiedział dzieciom o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz odpowiadał na liczne pytania dzieci. Niezwykła atrakcją dla przedszkolaków była możliwość spróbowania lania wody ze strażackiego węża. Druhowie strażacy pokazali dzieciom także nożyce hydrauliczne używane podczas ratowania ludzi oraz wyposażenie torby do pierwszej pomocy. Dzieci wzięły udział w ćwiczeniach ,,Pierwszej pomocy”, gdzie z wielkim zaciekawieniem patrzyły na pomoc poszkodowanym w czasie pożaru. Miały też wielką frajdę oglądając sprzęt ratowniczy strażaków,oraz miały możliwość usiąść za kierownicą wozu strażackiego oraz przymierzenia hełmu strażaków.

Na koniec przedszkolacy podziękowali naszym strażakom za spędzony dzień oraz za ciekawy pokaz strażacki wręczając kwiaty oraz słodkości. Przedszkolaki na długo zapamiętają tak sympatycznie spędzony dzień, raz jeszcze dziękujemy strażakom OSP za przybycie do przedszkola.