Do Przedszkola „Baśniowa Kraina” zawitała firma Kamayu Art, której pracownicy przeprowadzili w naszym przedszkolu warsztaty artystyczne w każdej grupie wiekowej. Takie zajęcia przyczyniły się do rozwijania aktywności twórczej, pobudziły wyobraźnię dzieci. Każdy kto w nich uczestniczył otrzymał szansę odnalezienia w sobie umiejętności, dzięki którym niemożliwe staje się możliwym.

W trakcie warsztatów (które odbyły się 13 maja br.) dzieci, z niewielką pomocą prowadzących, wykonały kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe o różnych kształtach, wybierały zapach i kolor swoich mydełek. Przedszkolaki samodzielnie zatapiały w nich mniejsze elementy, wzory mydlane z mniejszych foremek, płatki kwiatów, ziół, czy sól morską, a kiedy mydełka były gotowe – ozdobnie je pakowały. Osoby prowadzące te warsztaty również rozmawiały z dziećmi o higienie osobistej i otoczenia, przeprowadzały zabawy związane z tym tematem oraz promujące zdrowy styl życia.

Uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy za udział w warsztatach mydlarskich „Kraina mydełek”, za samodzielne wykonanie mydełka glicerynowego oraz udział w zabawach dotyczących zasad higieny osobistej. Był to twórczo i kreatywnie spędzony czas, świetna nauka połączona z dobrą zabawą i satysfakcja dzieci zagwarantowana. Dziękujemy serdecznie osobom prowadzącym u nas warsztaty mydlarskie, bo mydełka naszych przedszkolaków wyszły pięknie.