„Baśniową Krainę” odwiedziły Panie z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Ząbkowic Śląskich. Celem tej wizyty, która miała miejsce 26 marca 2019 r., było kształtowanie u dzieci właściwego stosunku do świata zwierząt oraz uświadomienie im możliwych konsekwencji w kontaktach z nieznanymi zwierzętami.

Miłą niespodzianką dla dzieci była obecność pieska, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków. Podczas tego spotkania nasi wychowankowie dowiedzieli się, że Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami to stowarzyszenie, którego głównym celem jest działanie na rzecz humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami oraz zapewnienia im niezbędnych warunków bytowania. Dzieci wiedzą już, jak należy opiekować się zwierzętami, co im dawać do jedzenia i picia, jak dbać o ich sierść i gdzie się udać, gdy zachorują oraz że same nie mogą podchodzić do nieznanych zwierząt.

Przedstawicielki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odebrali również zebrane przez placówkę plastikowe korki oraz karmę dla psów i kotów. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał naklejkę „Przyjaciela zwierząt”. Bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie.