Wielu z nas przez cały rok tęskni za Bożym Narodzeniem i przygotowaniami do Świąt. Jednym z czynników, które decydują o aurze tych dni są zapachy i aromaty.

Większość świątecznych aromatów związana jest z wypiekami, których zapach roztacza się w domu wyłącznie raz w roku. Kojarzymy je pozytywnie nie tylko z perspektywy bożonarodzeniowego łakomstwa, ale emocji, które towarzyszą nam podczas ich przygotowania. Doskonałym przykładem mogą być tutaj pierniczki. W Święta Bożego Narodzenia nie może zabraknąć  pierniczków. I tak, w piątkowe przedpołudnie 11 grudnia br. grupa dzieci 5-letnich z Przedszkola Publicznego Nr 1 wraz z panią Sylwią  postanowiło zadośćuczynić tej tradycji.

Ciasto na świąteczne pierniczki zostało już dzień wcześniej przygotowane. Czyż to nie wspaniale, w przedszkolu zabawić się w prawdziwego cukiernika?  Z pomocą pani Doroty praca z przygotowaniem pierniczków szła bardzo sprawnie. Przedszkolaki wałkowały ciasto, a następnie zabrały się za wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków i reniferów przy pomocy foremek. Pełne blaszki gotowych do upieczenia pierniczków dzieci podawały pani Dorocie, która wkładała je do piekarnika.  Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika to po przedszkolu unosił się wspaniały aromat naszych świątecznych wypieków, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Oczywiście pierwsza blaszka pierniczków została zdegustowana przez małych cukierników.

Zabawa była naprawdę świetna, a zachwycone dzieci nie mogły doczekać się ich ozdabiania, które zostało zaplanowane na kolejny dzień.