Przedszkole nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim odwiedził teatr w Wrocławia z przedstawieniem pt. „Tęczowe kłopoty”.

9 listopada 2017 r. aktorzy z wielkim przejęciem  przedstawili naszym przedszkolakom swoje przedstawienie. Dzieci z zachwytem oglądały teatrzyk, który był piękną opowieścią o kłótni, nieporozumieniach nawet wśród dzieci. Spektakl opowiadał historię o zwaśnionych mieszkańcach pewnego miasteczka. I tak bywa w życiu kolorowa tęcza pogodziła mieszkańców i znów nad domami ludzi zatrzymała się tęcza i życie stało się kolorowe. Aktorzy w sposób mistrzowski pokazali dzieciom, że w życiu nie możemy patrzeć na kolor skóry innego człowieka lecz na serce i dobry charakter.

Mamy nadzieję, że dzieci wyniosły z tego przedstawienia jedną bardzo ważną zasadę,  iż należy szanować każdego nawet, jeśli jest inny niż my. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w naszym przedszkolu z Teatrem z Wrocławia by znów móc przeżyć takie cudowne i ciekawe przedstawienie.

Małgorzata Grajek  / Renata Kocjan-Górska /  Irmina Brzozowska /  Małgorzata Buczko