„Hu, hu ha, nasza zima nie jest zła…” Zabawy na śniegu, to ulubione formy aktywności dzieci w wieku przedszkolnym. Kiedy świat pokryje śnieżny puch, lepienie śniegowego bałwana to atrakcyjny sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu.            

8 stycznia 2016 roku aura zapewniła idealne warunki do lepienia śnieżnego człowieka. Odpowiedni śnieg – musi być mokry, ciężki i lepki. Tego dnia dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim jak zwykle wspólnie z obu grup, zarówno maluszki jak i starszaki, śmiało ruszyły na plac przedszkolny, aby wspólnie bawić się na świeżym, zimowym powietrzu. Dzieci z wielką ochotą baraszkowały w śniegu, robiąc słynne aniołki, chodząc po śladach, rzucając się śnieżkami i lepiąc bałwankową rodzinkę. Słońce, powiew miłego zimowego wiatru oraz niewielki mróz szczypiący delikatnie policzki pozwoliły nam poczuć atmosferę prawdziwej rześkiej zabawy.

Radosne okrzyki tryskających humorem dzieci wskazywały na to, że wszyscy świetnie się bawili. Lepienie bałwana rozpoczęliśmy od przygotowania śnieżnych kul. W niedługim czasie powstała bałwankowa rodzina. Śnieg lepił się wyśmienicie, dlatego radość i uśmiech na twarzach dzieci był znakiem, że wychowankom podoba się taka forma spędzania czasu. Na koniec pozostało dołożyć oczy, nos z marchewki i coś na głowę. Pozostały czas poświęciliśmy na podziwianie śnieżnych dzieł i  uwiecznianie ich na fotografiach. Mamy nadzieję, że zimowa aura będzie łaskawa i nowi mieszkańcy przedszkolnego ogródka pozostaną tam jak najdłużej.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek