Na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II odbyła się Rodzinna Fiesta. W sobotę 3 czerwca 2017 r. już o godzinie 11:00 na boisko szkolne przybyło wielu rodziców wraz ze swoimi dziećmi. Dyrektor szkoły Pan Arkadiusz Albrecht i Rada Rodziców zapewnili tego dnia dla wszystkich wiele atrakcji i niespodzianek.

W całodniowej zabawie uczestniczył Orzeł Ślązak – maskotka WKS Śląska Wrocław. Orzeł Ślązak nie tylko pozował do pamiątkowych zdjęć, ale także brał udział w różnych zabawach z dziećmi, zawzięcie grał w piłkę nożną z najlepszymi zawodnikami z naszej szkoły i pomagał prowadzić imprezę Panu Robertowi Krajewskiemu, przedstawicielowi działu marketingu WKS Śląsk Wrocław. Wspólnie przeprowadzili ciekawe konkursy z wyjątkowymi nagrodami, takimi jak np. plakaty, karty z piłkarzami, voucher na mecze ekstraklasy piłkarskiej odbywające się na stadionie Śląska Wrocław.

Wszystkie dzieci – zaczynając od przedszkolaków, a kończąc na uczniach klasy szóstej – do woli bawiły się na dmuchanych zamkach. W czasie fiesty istniała również możliwość wylicytowania przejażdżek autami terenowymi. Można też było uczestniczyć w pokazach pierwszej pomocy przygotowanych przez pracowników Pogotowia Ratunkowego w Ząbkowicach Śląskich oraz w prezentacjach i zabawach Orange. Była ponadto okazja wylosować ciekawe nagrody podczas loterii fantowej oraz przyłączyć się do charytatywnej akcji „Dla małej Tosi.”

Wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu umilały także pokazy taneczne uczniów szkoły i przedszkolaków, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Podczas pikniku można było kupić orzeźwiające napoje, pyszne frytki, kiełbaski, tosty i oczywiście ciasta, upieczone przez rodziców. Był to bardzo ciekawy, pełen zabawy, radości i niesamowitych wrażeń dzień, który zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników tego niezwykłego spotkania. Będzie można  wracać do niego wspomnieniami również dzięki temu, że został sfilmowany przez Pana Adriana Szewczyka, przedstawiciela działu marketingu WKS Śląsk Wrocław.

Gośćmi uroczystości byli: wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pan Marcin Czerniec, przewodniczący Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pan Aleksander Ciapka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim Pani Bożena Kołodziej, radny Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pan Ryszard Kleniuk, sołtysi kamienieckich sołectw: Pan Radosław Myszogląd i Pani Jadwiga Kopacz.

Dyrektor szkoły Pan Arkadiusz Albrecht i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Tokarz dziękują wszystkim gościom, rodzicom, dzieciom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły i przedszkola za udział w Rodzinnej Fieście. Szczególne podziękowania kierują do rodziców zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości, przedstawicieli WKS Śląsk Wrocław, dyrektora Gminnego Centrum Kultury Pani Jolanty Kużdżał, pracowników Gminnego Centrum Kultury, pracowników Pogotowia Ratunkowego w Ząbkowicach Śląskich oraz do sponsorów, którymi byli: wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pan Marcin Czerniec, radna Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pani Bogusława Tokarz, radny Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pan Ryszard Bierut, sołtys sołectwa Kamieniec Ząbkowicki 2 Pan Ryszard Glina, sołtys sołectwa Starczów Pan Radosław Myszogląd, sołtys sołectwa Byczeń Pan Tadeusz Cenarski, sołtys sołectwa Śrem Pani Weronika Malecka, sołtys sołectwa Pomianów Górny Pani Jadwiga Kopacz, Państwo Marzena i Władysław Zapotoczni, Państwo Karolina i Damian Jakubiszyn, Państwo Joanna i Piotr Przybylscy, Państwo Andżelika i Artur Dec, Państwo Natalia i Arkadiusz Aleksiewicz, Państwo Anna i Juliusz Lipscy, Państwo Marta i Damian Grzesińscy, Państwo Agata i Robert Bednarzowie, Państwo Magdalena i Zbigniew Białasowie, Państwo Klaudia i Łukasz Arendarscy, Pani Magdalena Caputa, Pani Izabela Siwula-Tracz.