Dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim wspólnie z nauczycielkami Panią Renią i Panią Gosią odwiedziły pobliską kwiaciarnię „Pod Lipą”.  Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w bliższym i dalszym otoczeniu przedszkola.

Pani w kwiaciarni pokazała gościom najpiękniejsze kwiaty wiosenne w różnych kompozycjach, opowiedziała dzieciom także o wielu gatunkach kwiatów oraz sposobach ich pielęgnacji. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak tworzy się kompozycje kwiatowe. Poza kwiatami miały możliwość zapoznania się z innymi akcesoriami dostępnymi w kwiaciarni.

Na koniec wizyty Pani Asia i Pani Renia z kwiaciarni zrobiły miłą niespodziankę nam wszystkim i wręczyły dzieciakom – sadzonki kwiatuszków – bratków. Dzieci zasadzą kwiaty w najbliższym dniu w ogródku przedszkolnym, ucząc się i robiąc przy tym piękną rabatkę kwiatową wokół przedszkola. Wizyta była bardzo ciekawa dla naszych przedszkolaków, za co bardzo dziękujemy Paniom z kwiaciarni „Pod Lipą” w Kamieńcu Ząbkowickim.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek