W Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości w przeddzień jego oficjalnej daty.

Z tej okazji wszystkie grupy  odśpiewały hymn narodowy. Głównym celem tego dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z trzech grup przedszkolnych prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.

Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Panie przygotowały dla dzieci atrakcje były konkursy o ojczyźnie oraz o barwach narodowych. Chętne przedszkolaki miały możliwość zdobycia atrakcyjnej nagrody poprzez rozwiązanie zagadek dotyczących naszego kraju. Dzieci wykazały się ogromnymi umiejętnościami i zdały „egzamin” wiedzy o Polsce. Nasze przedszkole tego dnia było pięknie ustrojone w barwach biało-czerwonych a każda z grup przedszkolnych wykonała  prace plastyczne związane z świętem narodowym.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Małgorzata Grajek / Renata Kocjan-Górska / Irmina Brzozowska / Małgorzata Buczko