10 listopada 2015 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji grupy 3-4 i 5-latków zebrały się w jednej sali, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z obu grup przedszkolnych razem wspólnie zarecytowały wiersz pt: „Katechizm polskiego dziecka”, który wcześniej poznały. Każdy przedszkolak otrzymał naklejkę z godłem Polski. Dzieci wykonały samodzielnie flagi Polski a także piękne prace plastyczne upamiętniające dzień 11 listopada.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek