Klasa VIb Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim po raz kolejny pokazała, że jest stworzona do niebanalnych lekcji. Kończąc projekt Drogi Polaków na Dolny Śląsk, uczniowie wraz z nauczycielką języka polskiego przygotowali grę terenową Tajemnice Kamieńca.

Wspólnie wybrano miejsca warte odwiedzenia i poszczególne grupy opracowały jego historię, ciekawe rebusy, zagadki i pytania na temat Kamieńca. Stworzono mapę gry i wreszcie nadszedł dzień, w którym uczniowie wyruszyli w teren. Na trasie gry znalazł się Czerwony kościółek, kościół parafialny, staw, pałac, taras widokowy, cmentarz sióstr boromeuszek, ulica Szpitalna, krzyż pokutny, błonie i stadion. Każda z grup świetnie się  przygotowała – uczniowie przedstawiali historię danego miejsca, przygotowali ukryte zagadki, uczestnicy poszukiwali ukrytych piórek, kropelek, pudełek z rebusami, krzyżyków. Wszyscy świetnie się bawili, a przy tym niepostrzeżenie zdobyli nowe wiadomości na temat miejscowości.

Przez całą trasę nauczycielka skrupulatnie zapisywała zdobyte punkty, a w szkole nagrodziła wszystkich odpowiednimi ocenami. Plansza gry terenowej wisi w klasie języka polskiego i być może posłuży kolejnym uczniom do zabawy i nauki.