W dniu służby zdrowia dzieci dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki, pediatry, stomatologa, czemu służą laboratoria i poznały wiele innych wartościowych i ciekawych informacji. Wszystkie dzieci zostały udekorowane naklejkami „Dzielnego Pacjenta”.

Taką właśnie akcję, 10 kwietnia 2017 r. zorganizowały panie wychowawczynie dzieciom z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim. W grupie starszaków dzieci odgrywały scenki dramowe z pacynkami w postaci pani i pana doktora a także bawiły się w lekarzy i pielęgniarki – „przyrządami lekarskimi” badały, zaglądały do gardła, mierzyły temperatury, dawały zastrzyki, opatrywały rany sobie wzajemnie bawiąc się a zarazem ucząc Były przy tym bardzo zaangażowane i widać sprawiało im to radość.

Delegacje z poszczególnych grup pojechały wraz z panią Renatą Kocjan-Górską do pobliskiej przychodni „MEDICUS” w Kamieńcu Ząbkowickim, aby podziękować wszystkim pracującym w tej przychodni. W dowód wdzięczności za tak trudną i odpowiedzialną pracę dzieci podarowały własnoręcznie wykonaną książeczkę składającą się z prac plastycznych wszystkich dzieci od najmłodszych do najstarszych oraz złożyły życzenia z okazji nadchodzących w tym czasie Świąt Wielkanocnych i podarowały pięknego baranka symbolizującego Pana Jezusa.  W podziękowaniu za pamięć o tak ważnym dniu dla Służby Zdrowia – Panie z Przychodni MEDICUS w Kamieńcu Ząbkowickim Pani Ewa Skóra i Pani Monika Pazdan podarowały dzieciom słodkości, którymi na koniec dnia dzieci się zajadały.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grodź /  Irmina Brzozowska