W Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się XIII Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki”. Tradycyjnie biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy.

Uroczysta oprawa konkursu, gościnność i miła atmosfera, występ grupy świetlicowej  sprawiają, że jest to jeden z ważniejszych konkursów w ciągu roku. Patronat nad konkursem, jak co roku, objął wójt Gminy Marcin Czerniec, który ufundował nagrody w postaci piór – w kategoriach klas: II-III i IV-VI.

W konkursie, który odbył się 3 czerwca 2015 r., uczestniczyli uczniowie, którzy zwyciężyli w etapach szkolnych w swoich szkołach i po takich eliminacjach mierzyli swoje możliwości z innymi. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Teksty dyktand co roku są bardzo trudne i zwycięzcom należą się ogromne gratulacje. Oto laureaci konkursu:

Klasy II – III

1 miejsce – Klaudia Pawliczak – SP nr 1

2 miejsce – Krzysztof Skrzypek – SP nr 1

3 miejsce – Maciej Bierut – SP nr 1

Klasy IV – VI

1 miejsce – Jakub Nowak – ZS nr 2

2 miejsce – Artur Siembab – SP nr 1

3 miejsce – Ewelina Sowa – SP nr 1

Na koniec Pan wójt Marcin Czerniec pogratulował zwycięzcom i wyraził zadowolenie, że we współczesnym świecie jest czas na pielęgnowanie pięknego i poprawnego języka polskiego. Gratulacje i podziękowania wyraziła również Pani dyrektor Bożena Kołodziej a uczniowie i opiekunowie już planują przygotowania do konkursu w przyszłym roku.