Na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w piątek 2 lutego 2018 roku odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenie dziewięcioletniego Olka mieszkającego w pobliskich Ziębicach.

Przewodnim mottem akcji były słowa patrona szkoły Świętego Jana Pawła II: „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela.” Akcja została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu. Koordynatorami przedsięwzięcia były panie: Milena Skotnicka, Dagmara Szymczak i Alicja Walerian.

Cała społeczność szkolna z wielkim przejęciem i wzruszeniem przyjęła wiadomość o ciężko chorym Olku. Na jego leczenie zebraliśmy 2 099,03 złotych!

Uczniowie, rodzice, dyrektor szkoły, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi po raz kolejny udowodnili, że mają serca przepełnione życzliwością i miłością do innych ludzi, szczególnie do ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Mamy nadzieję, że nasza pomoc będzie dla Olka nie tylko bardzo potrzebnym wsparciem materialnym, od którego zależy jego życie, ale da jemu i jego najbliższym jeszcze więcej siły do walki z białaczką oraz wzmocni wiarę w szybki powrót do zdrowia.

Dzień pod hasłem „Gramy dla Olka” był dla wszystkich uczniów naprawdę szczególnym dniem, w którym spełniały się słowa świętego Jana Pawła II „Cierpienie jest w świecie po to, ażeby wyzwalało miłość.”  Dużo myśleliśmy i rozmawialiśmy o tym chłopcu oraz o jego ciężkiej chorobie. Cieszyliśmy się z widoku puszek napełniających się pieniędzmi. Mieliśmy również okazję do refleksji nad własnym życiem oraz do dyskusji o tym, co w życiu jest naprawdę ważne. Spojrzeliśmy na swoje problemy z zupełnie innej perspektywy. Od Olka nauczyliśmy się, że musimy dbać o swoje zdrowie, cieszyć się z każdej chwili spędzonej w gronie rodzinnym oraz wśród przyjaciół i znajomych, znajdować chęć i siły do pracy nad swoim rozwojem oraz do pokonywania napotykanych trudności, godnie  stawiać czoło cierpieniu we wszystkich jego formach, nigdy nie tracić odwagi, nie ulegać pesymizmowi.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do ratowania życia Olka poprzez zbiórkę pieniędzy na terenie naszej szkoły. Jesteśmy bardzo wdzięczni za życzliwość, bezinteresowną chęć do czynienia dobra, wrażliwość otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Dziękujemy za hojność.

Jesteśmy szczęśliwi,  że właśnie w czasie, jak nasza szkolna społeczność włączyła się do zbiórki pieniędzy na bardzo drogie leki konieczne do leczenia Olka, na stronie www.siepomaga.pl/ratunekdlaolka  pojawiła się informacja, że chłopiec może rozpocząć leczenie. Możemy z dumą powiedzieć: Udało się! Życie Olka nie musi się skończyć!

Chcemy jednocześnie poinformować, że Olkowi można cały czas pomagać poprzez stronę internetową www.siepomaga.pl/ratunekdlaolka , bo przecież leczenie i rehabilitacja to nie tylko koszty zakupu leków. Bądźmy razem z Olkiem i jego rodziną w tych niezwykle trudnych dla nich dniach! Wierzymy, że dzięki dobrej energii, która popłynęła od darczyńców, łzom wzruszenia nad jego cierpieniem, ofiarowanym modlitwom o jego zdrowie, trzymanym kciukom za powodzenie kuracji, zaangażowaniu oraz poświęceniu lekarzy oraz wszystkich innych pracowników służby zdrowia, Olek ostatecznie wygra z białaczką. Stojąc dzisiaj na granicy życia i śmierci, wróci do nas zdrowy, uśmiechnięty, pełen sił do rozwijania swoich pasji, zainteresowań i uzdolnień.

Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariatu