Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu, z tej okazji wszystkie grupy z kamienieckiego przedszkola „Baśniowa Kraina” w dniach 15 – 17 maja 2019 r. udały się na wycieczkę do pobliskiej biblioteki mieszczącej się w Gminnym Centrum Kultury.

Bardzo miło zostaliśmy przywitani przez panią dyrektor Gminnego Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Jolantę Kużdżał. Na początek pani bibliotekarka zapoznała przedszkolaków z zasadami przebywania w bibliotece. Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wygląda karta czytelnika i książki itp. Przedszkolaki mogły przejść między regałami, aby obejrzeć księgozbiór.

Pani Jola, dla zachęcenia naszych przedszkolaków do korzystania z biblioteki przeczytała kilka ciekawych książek, do których później dzieci robiły ilustracje. Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Bezpośredni kontakt dzieci z książka i biblioteką rozbudził ich wyobraźnię i poszerzył wiedzę. Naszą wizytę w bibliotece zakończyliśmy wspólnym zdjęciem. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Jolancie Kużdżał za miłe spotkanie!