Podczas katechezy w klasie VI w Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II, gościła młodzież, która należy do wolontariatu ŚDM 2016.

Wolontariusze zachęcali uczniów do wzięcia udziału w wydarzeniach, które będą miały miejsce u nas, kiedy to odwiedzą nas młodzi z Czech. Wiele będzie się działo w Ząbkowicach Śląskich i na te spotkania szczególnie zapraszali swoich młodszych kolegów i koleżanki. Uczniowie z gimnazjum przygotowali prezentację multimedialną, gdzie mogliśmy zobaczyć, w jak wielu ciekawych wydarzeniach przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży wolontariusze już uczestniczyli (rekolekcje, skupienia, warsztaty, peregrynacja symboli ŚDM, udział w Dniu Młodzieży w Czeskim Hradec Králové). Na koniec spotkania uczniowie uczyli się hymnu ŚDM „Błogosławieni miłosierni” i wspólnie go zaśpiewali.

XXXI Światowe Dni Młodzieży odbędą  się w dniach 26 – 31 lipca 2016 r. w Krakowie. Tydzień wcześniej, w dniach 20 – 25 lipca 2016 r., na terenie całej Polski odbędą się tzw. „Dni w Diecezjach”. Do naszego powiatu przyjedzie młodzież z Czech. ŚDM to ważne wydarzenie w Polsce, która już po raz drugi jest organizatorem tego wielkiego zgromadzenia młodzieży z całego świata. W 1991 r. z młodymi ludźmi, którzy nie wstydzą się swojej wiary i chcieli ją wspólnie wyznać w Częstochowie, spotkał się Papież Jan Paweł II. Tym razem będzie to Papież Franciszek.