Nowy i dobrze wyposażony plac zabaw w Kamieńcu Ząbkowickim został już oficjalnie otwarty i udostępniony milusińskim. Inwestycja została zrealizowana w ramach programu ,,Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

21 kwietnia 2015 r. spełniło się marzenie wielu dzieci, rodziców i nauczycieli.  W otwarciu placu zabaw uczestniczyli: wójt Marcin Czerniec, Ksiądz dziekan Wojciech Jarosław Dąbrowski oraz Agnieszka Rogowska-Koprzak. Na wstępie głos zabrała dyrektor przedszkola Elżbieta Kokoszka, która powitała przybyłych gości, rodziców, dzieci, wychowawców i pracowników przedszkola.  Pani dyrektor podziękowała Wójtowi za pozyskane fundusze, czego dowodem jest ten piękny plac zabaw, który na pewno stanie się ulubionym miejscem relaksu i odpoczynku dzieci na świeżym powietrzu. Nasz plac zabaw prezentuje się pięknie, wykonawcy zadbali o każdy szczegół. Wójt w swoim wystąpieniu podkreślił, że plac zabaw zapewne umili pobyt dzieciom na świeżym powietrzu i stanie się miejscem, gdzie dzieci będą miały możliwość aktywnie i radośnie spędzać swój wolny czas. Wyraził też nadzieję, że dzieci, rodzice a także nauczyciele w pełni docenią tę nową wartość i zadbają dbać o ten obiekt.

Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali: Wójt Marcin Czerniec, Ksiądz Dziekan, Pani Dyrektor i delegacja dzieci dokonali. Po odmówieniu wspólnej modlitwy Ksiądz Dziekan poświęcił plac zabaw, aby Opatrzność czuwała nad korzystającymi z niego użytkownikami. Po ceremonii wszystkie dzieci zgromadzone na placu otrzymały słodki poczęstunek od Pana Wójta. Była wata cukrowa, popcorn, cukierki i soczki, co sprawiło wielka radość dzieciom. Nadszedł długo oczekiwany moment na zabawę.