W minionym tygodniu starszaki z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Zabkowickim miały okazję doskonalić umiejętność spostrzegania świata za pomocą zmysłów: wzroku, smaku, węchu, słuchu i dotyku.

Dzieci z wielką radością na nowo odkrywały swoje zmysły poprzez różnego rodzaju doświadczenia, zabawy i prace plastyczne. A więc tak: przypomnieliśmy sobie jakimi zmysłami poznajemy otaczający nas świat i omówiliśmy zmysł wzroku. Następnie zgłębialiśmy wiedzę na temat  zmysłu dotyku – rozpoznawaliśmy za pomocą dotyku różne przedmioty i tworzywa, wyławialiśmy różne rzeczy z piasku, kisielu, wody z pianą, grochu i opowiadaliśmy co czujemy 😀 Następnie ćwiczyliśmy nasz zmysł słuchu poprzez grę na instrumentach i zagadki słuchowe. Nasze noski też miały okazję wykazać się rozpoznając produkty spożywcze, zioła i przyprawy. Używaliśmy do tego zmysłu węchu. Z dużą przyjemnością testowaliśmy także  nasz zmysł smaku poprzez degustowanie różnych smaków: słodki, kwaśny, słony, gorzki.

Dzień ten był pod względem edukacyjnym bardzo ciekawy i szybko minął, a dzieciaki pytały o kolejny taki super dzień, kiedy to choć na chwilę mogli zamienić się w małych ekspertów – odkrywców 🙂

Renata Kocjan-Górska