W pierwszym półroczu uczniowie klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim drugich brali udział w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Projekt ten został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Zadania były realizowane przy ogromnym zaangażowaniu wszystkich dzieci. Każde z nich miało wpływ na produkt finalny – plakat, album, przepis na sałatkę czy surówkę, przedstawienie teatrzyku kukiełkowego. Udział w zajęciach, potrzeba planowania, pomoc koleżeńska i działanie w tym samym celu sprawiły, że dzieci łatwiej dogadują się i współpracują w zespole. Uczniowie zdobyli bogatą wiedzę na temat zdrowego odżywiania się, sami wykonywali zdrowe dodatki do obiadu. Zostali też utwierdzeni w przekonaniu, że prawidłowe odżywianie musi być połączone z aktywnością ruchową i na przerwach zachęcali innych do udziału w zabawach ruchowych.

Na ścianach szkolnych korytarzy zrobiliśmy wystawkę plakatów zachęcających do spożywania żywności pochodzącej z upraw ekologicznych, a w klasach – również na plakatach – namawialiśmy do rezygnacji z niezdrowych przekąsek, słodyczy i spożywania słodkich napojów. Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia i wiedzą, co powinno znajdować się na ich talerzu. Teraz coraz częściej sprawdzają, jaki jest skład spożywanych przez nich produktów. Wzrosła świadomość, że mają wpływ na swój wygląd i na swoje zdrowie przez to, jak się odżywiają i jak spędzają wolny czas.  Ogromne znaczenie miała pomoc Rodziców, którzy wykonywali wraz z dziećmi wiele zadań, a także włączali się do projektu poprzez „Forum dla rodziców”.