Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w trakcie ferii przyszli z chęcią do szkoły, zostali na noc, a na drugi dzień doskonalili umiejętności ze znajomości języka angielskiego. Frekwencja dopisała, bo w końcu szkoła to drugi dom dla każdego dziecka, w której czuje się bezpiecznie i zawsze może liczyć na wsparcie. Przekazujemy relację uczennicy klasy VI Aleksandry Janik…

W trakcie ferii zimowych, 16 lutego 2017 r. w naszej Szkole odbyła się „Noc Filmowa” dla klasy VI. O godz. 19:30 zebraliśmy się przed szkołą, gdzie pod opieką pani Mileny Skotnickiej oraz pani Justyny Grzesik-Leopolskiej przebraliśmy się w piżamy, które wyróżniały się ciekawymi wzorami i motywami. Przygotowaliśmy także miejsca w których każdy z nas spał. Kiedy gotowe były również wszystkie przekąski to mogliśmy już rozpocząć oglądanie pierwszej bajki „Wpuszczony w kanał”. Możemy się śmiało przyznać, że w trakcie oglądania następnej bajki („Kung Fu Panda”) wszyscy zajęci byliśmy raczej zamawianiem i jedzeniem pizzy. Kiedy nadeszła godzina 23 rozpoczęliśmy seans poważniejszego już filmu pt.: „4 piętro”. Po zakończeniu seansu udaliśmy się „spać” ok. godz. 00:00.

Rano wszyscy poszliśmy na stołówkę gdzie przygotowane mieliśmy pyszne śniadanie. Po śniadaniu odbyły się dodatkowe zajęcia z języka angielskiego dla chętnych, które przygotowała pani Justyna Grzesik-Leopolska. Podczas tych zajęciach podzieliliśmy się na dwie grupy i wykonaliśmy projekt przedstawiający wymyśloną przez nas krainę oraz jej narodowy taniec.

Do domów wróciliśmy BARDZO zadowoleni. Tego fantastycznego dnia i fantastycznej nocy na pewno nie zapomnimy na długo. Nie zabrakło śmiechu, radości i oczywiście wygłupów, a najważniejszy cel – wspólnie i mile spędzony czas, który  został zaliczony na 6+. Z całego serca dziękujemy pani  Milenie Skotnickiej i pani Justynie Grzesik-Leopolskiej za zorganizowanie nam tak wspaniałego wieczoru w gronie przyjaciół. Liczymy, że niedługo będziemy mogli powtórzyć to świetne wydarzenie.