W Szkole Podstawowej nr 1 dzień 21 marca w Kamieńcu Ząbkowickim to tradycyjnie święto teatru. Kolejny, już osiemnasty raz, klasy piąte pod kierunkiem swoich wychowawców i przy pomocy rodziców prezentowały swoje talenty aktorskie.

Komisja oceniała oryginalny całokształt przedstawienia, inwencję twórczą, efekty dźwiękowe, kostiumy, narracyjną stronę przedstawienia. Aktorzy walczyli też o Wiktorie – statuetki za role pierwszoplanowe. Sala gimnastyczna zamieniła, tym razem przybliżając widzom polskie obrzędy ludowe. Ten temat przeglądu nie jest przypadkowy, ponieważ wychowawcy realizują kolejny punkt projektu  Drogi Polaków na Dolny Śląsk. Uczniowie pokazali obrzędy związane z wiosna i Wielkanocą oraz tradycyjne darcie pierza- obrzęd, który miał miejsce zimą w niemal każdej wsi. W ten sposób uczniowie zdobyli wiedzę o życiu swoich przodków, którzy przybyli na Dolny Śląsk po drugiej wojnie światowej. Tego samego tematu dotyczyła prelekcja Pana Bartosza Grygorcewicza, pracownika Archiwum Państwowego, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział uczniom o losach mieszkańców Kamieńca w latach powojennych.

Klasy młodsze powitały wiosnę piosenkami i gaikami, przywołując w ten sposób ładną pogodę, do której już wszyscy bardzo tęsknimy. Klasy IV – VI realizowały tez kolejne zadanie akcji „Zaczytana szkoła”. Wzięły udział w konkursie bibliotecznym, w którym miały się wykazać znajomością lektur szkolnych i, jak się okazało, „Opowieści z Narnii”, „Harry Potter” i „Baśnie” są dzieciom doskonale znane, a rywalizacja wzbudziła wiele emocji. Dzień minął bardzo szybko i uczniowie w dobrych humorach wrócili do domów.

Kamieniecki Dzień Teatru (23)Na koniec otrzymaliśmy jeszcze jedną dobra wiadomość – uczennica klasy IV a Nikola Łuczak otrzymała wyróżnienie w eliminacjach regionalnych rejonu wałbrzyskiego VII Dolnośląskiej Gali Talentów.

Połączenie zabawy i wychowania to najlepszy sposób na kształtowanie młodych ludzi.

Wiedzą o tym nauczyciele i umiejętnie prowadzą swoich wychowanków do właściwych postaw, których wartości w przyszłości  nie będzie można przecenić.