Półmetek roku szkolnego już za nami, zatem czas na podsumowanie efektów wytężonej pracy uczniów i nauczycieli. Jak zawsze, uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim, godnie reprezentowali swoją szkołę i gminę, osiągając wiele sukcesów, zdobywając nagrody i wyróżnienia w różnorodnych konkursach i projektach.

Wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały i mają na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego oraz zagospodarowanie uczniom wolnego czasu. I semestr nauki w kamienieckim gimnazjum to kilka miesięcy wytężonej pracy. Jak co roku trzecioklasiści przygotowywali się do napisania egzaminu gimnazjalnego, drugoklasiści starali się zdobywać wiedzę, rozwijać zainteresowania, a pierwszoklasiści pokonywali trudną drogę, by móc sprostać zadaniom, jakie stawia im szkoła. Podsumowanie pracy uczniów nastąpiło 9 lutego 2017 r. na apelu w obecności dyrektora szkoły, nauczycieli i oczywiście gimnazjalistów. Rozdano statuetki, dyplomy i podziękowania, a najlepszych nagrodzono dodatkowo pochwałą dyrektora.

I semestr był dla nas czasem intensywnej pracy, wspólnie obchodziliśmy takie uroczystości jak Dzień Edukacji Narodowej, Pasowanie na gimnazjalistę, Dzień Patrona. Celebrowaliśmy także rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wzięliśmy udział w wielu konkursach, zawodach sportowych, akcjach charytatywnych i projektach. Nasza szkoła otrzymała  tytuł „Dobrze zaprojektowanej szkoły”. W takcie semestralnej wywiadówki  młodzież podziękowała także rodzicom za wsparcie i pomoc okazywaną na co dzień. Pod kierunkiem nauczycieli: Pani Mirosławy Pastuch oraz Pani Izabeli Rudkowskiej przygotowali krótki koncert, prezentując swoje talenty i zdolności.

Podsumowując pierwsze półrocze w naszej szkole, uważamy z całą stanowczością, iż obfitowało ono w niezwykłe, ciekawe wydarzenia. Cała społeczność szkolna była zaangażowana w rozmaite zadania, które rozwijały uczniowski pasje i zainteresowania. Co więcej, nadchodzące miesiące zapowiadają się równie interesująco.