W ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi i poznawaniem różnych zawodów 23 października 2015 roku Przedszkole Nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim odwiedził lekarz weterynarii Pani Kasia Ptak – mama jednego z naszych podopiecznych.

Celem tego spotkania, było zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się czym karmić zwierzęta, a także jak opiekować się psami i innymi zwierzętami domowymi. Pani doktor opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca oraz uświadomiła, że zwierzęta, tak jak ludzie, też chorują i cierpią, a czasem wymagają pomocy i leczenia. Dowiedziały się na przykład, że: kot może kaszleć lub może go boleć ząb, a także jak poznać kiedy zwierzak jest chory i kiedy przyprowadzić go do weterynarza. Przypomniała również, jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne. Pani weterynarz przyniosła ze sobą podstawowy sprzęt lekarski, dzięki czemu dzieci przez moment mogły wcielić się w rolę lekarza. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań, dotyczących poruszanych tematów.

Najmilszym punktem całego spotkania było to, że Pani Kasia przyniosła do nas kotka, którego dzieci mogły pogłaskać, przytulić oraz prowadzały na specjalnej smyczy dla kotów. Na zakończenie tego interesującego spotkania wszystkie dzieci podziękowały Pani weterynarz za ciekawą prelekcję.

Dziękujemy jeszcze raz Pani Kasi za możliwość przybliżenia przedszkolakom zawodu  weterynarza.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek