24 lutego 2017 r. rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie targowe w regionie i jedno z największych w Polsce –  Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu. Jak co roku goszczą one w Hali Stulecia. Trwająca trzy dni impreza gromadzi rzesze ludzi zainteresowanych szeroko pojętą turystyką. Już teraz gorąco zapraszamy wszystkich! Turystów indywidualnych, grupy, rodziny z dziećmi, seniorów, uczniów i dosłownie każdego, kto planuje wakacje, podróże, wycieczki i inne formy turystyki.

Dla naszych gości zaprosiliśmy ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy. Zaprezentują się między innymi regiony turystyczne, uzdrowiska, biura podróży, hotele i propagatorzy wszelkich atrakcji turystycznych. Stoiska te odwiedzają tysiące Wrocławian i mieszkańców Dolnego Śląska. Specjalnie dla Państwa planujemy liczne atrakcje: wystawę dinozaurów, makiety kolejek, stanowisko z wirtualną rzeczywistością (VR) oraz wiele konkursów z nagrodami.

Rokrocznie, jedną z najważniejszych atrakcji MTT we Wrocławiu jest Festiwal Podróżników, czyli spotkania z globtroterami i ludźmi, których życie jest niekończącą się podróżą. Wraz z naszymi gośćmi udamy się do Meksyku, Czarnobyla, na Filipiny i do miejsc, które są marzeniem wielu z nas. Niespodzianka czeka również dzieci, bo będą miały niepowtarzalną okazję, aby spotkać Szymona Radzimierskiego – dziesięcioletniego łowcę przygód, który podróżuje po najdzikszych zakątkach świata, pisze bloga, a do tego wydał właśnie swoją pierwszą książkę! Nasz gość specjalny spędzi z nami aż dwa dnia (25-26.02) i dodatkowo w sobotę (25.02) wystąpi ze swoją autorską prelekcją. Najmłodsi nie powinni tego ominąć!

Festiwal Kulinarny, kolejny ze sztandarowych wydarzeń MTT, czyli podróż dookoła świata przez smaki, kuchnie i zwyczaje. Sztuka kulinarna, degustacje, prezentacje, konkursy, stoiska z najlepszymi lokalnymi wyrobami i kucharze, którzy na oczach odwiedzających tworzyć będą wyjątkowe dania. Smakosze będą zachwyceni! Szczególnie, że będą mieli okazję skosztować kuchni japońskiej, amerykańskiej oraz francuskiej!\

Rok 2017 będzie dla Wrocławia bardzo ważny, w końcu już za kilka miesięcy rozpoczną się z naszym mieście Igrzyska Sportów Nieolimpijskich – The World Games. Aby przybliżyć ideę tego wydarzenia oraz dyscypliny, w których będą rywalizować sportowcy, na MTT przygotowanie zostanie specjalne stoisko – z grami, konkursami i interaktywnymi atrakcjami dla każdego. Już kolejny raz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego występuje w roli współorganizatora MTT. Stoisko UMWD jest co roku jednym z najliczniej odwiedzanych punktów Targów. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie. Szczególnie, że UMWD przygotowuje Strefę Atrakcji Dolnego Śląska, która w głównej mierze stworzona będzie przez Państwa, gdyż każdy może zgłosić swoje propozycje i atrakcje. Dolny Śląsk jest piękny – będzie się działo! Minigolf pod sklepieniem kopuły Hali Stulecia? Tego jeszcze nie było! Wyjątkowa atrakcja, która z pewnością przyciągnie tłumy. A i najmłodsi nie będą się nudzić, gdyż czeka na nich moc niespodzianek, takich jak: Jurapark Krasiejów – muzeum paleontologiczne połączone z parkiem rozrywki, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka – magiczne miejsce kolekcjonujące opowieści, czy Kolejkowo, czyli największa makieta kolejowa w Polsce. Fundacja Niesamowity Dolny Śląsk pojawi się na MTT z filmem o Dolnym Śląsku, nakręconym w 360 stopniach – najnowszej technologii, która stała się hitem i zdobywa coraz większą popularność wśród internautów i różnego rodzaju twórców. Stoisko Fundacji będzie dla odwiedzających możliwością bliskiego spotkania z wirtualną rzeczywistością. Gra Targowa MTT cieszy się niezmiennie wielką popularnością, dlatego kolejny raz będzie szansa na wspólną zabawę oraz nutkę rywalizacji! Starsi czy młodsi – każdy może się zgłosić, odwiedzać stoiska naszych wystawców, rozwiązywać zadania, gromadzić punkty i zdobywać nagrody.

W pierwszy dzień targów szczególnie zapraszamy przedstawicieli branży turystycznej, dla której przygotowujemy szereg wydarzeń biznesowych i specjalistycznych szkoleń dla biur podróży. Pojawi się bardzo aktualny temat wykorzystywania mediów społecznościowych w marketingu oraz potencjału VR w turystyce. Tegoroczna edycja MTT to również spotkania z blogerami podróżniczymi! Będą szkolenia, prezentacje i sesje indywidualne. A wszystko po to, aby nawiązywanie kontaktów i współprac stało się łatwiejsze i bardziej efektywne. Dla szkół przygotowaliśmy natomiast warsztaty o pracy w turystyce, na które już teraz warto zarezerwować czas.

Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu_02