Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej wprowadzającą cykl szkoleń dla kobiet spoza resortu obrony narodowej z walki wręcz – samoobrony, rusza I edycja ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony.

Kurs Samoobrony dla kobiet organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej skierowany jest do wszystkich kobiet, które chcą zdobyć umiejętności zachowania się w sytuacji niebezpiecznej. Zajęcia prowadzone przez instruktorów Wojska Polskiego mają na celu pokazanie możliwości reagowania w przypadku zaskoczenia i zagrożenia atakiem fizycznym. Uczestniczki kursu poprzez trening będą mogły rozwinąć umiejętności samoobrony. Podczas zajęć kobiety będą uczone, jak adekwatnie reagować na zagrożenia. Kurs pozwoli na wytrenowanie nawyków obronnych oraz naukę podstawowych technik samoobrony. To okazja do treningu z najlepszymi specjalistami Wojska Polskiego z zakresu walki wręcz i samoobrony.

W Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Kłodzku został wyznaczony oficer odpowiedzialny za udzielanie informacji o tych szkoleniach. Jest nim kpt. Jacek Baran. Kontakt telefoniczny: 261647457.