Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim gościli  niezwykłego  gościa. Był nim pan Mirosław  Gomółka – strażak z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich. W trakcie pogadanki, która miała miejsce 11  stycznia 2017 roku   dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami jakie na nich czyhają w szkole i w domu.

Pan  strażak  zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. Omówił zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców, jak również przestrzegał  uczniów przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Wyjaśnił co to jest „czad” i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka. Zademonstrował osobisty sprzęt strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej. Nie zapomniano o przypomnieniu numerów alarmowych m.in.  998 do Straży Pożarnej oraz numeru ratowniczego 112, o których wszystkie dzieci pamiętały. Dzięki takiemu spotkaniu uczniowie utrwalili sobie wiadomości zdobyte na innych zajęciach lekcyjnych.

W końcowej części spotkania dzieci zadawały pytania, na które pan strażak chętnie odpowiadał. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

Do zapamiętania!

112 – ogólnoeuropejski numer alarmowy,

997 – policja,

998 – straż pożarna,

999 – pogotowie ratunkowe.

996 – Centrum Antyterrorystyczne,

985 – WOPRGOPR i TOPR.