Wprawdzie za kilka dni zaczynają się wakacje letnie, ale z kronikarskiej staranności warto odnotować wydarzenie z początku bieżącego miesiąca. 1 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Pan dyrektor Arkadiusz Albrecht złożył wszystkim dzieciom serdeczne życzenia oraz wręczył laureatom różnych konkursów dyplomy i nagrody rzeczowe.

Po apelu uczniowie klas I – VI wraz z wychowawcami wsiedli do autobusów i udali się na stadion sportowy w Kamieńcu Ząbkowickim, na którym odbyły się obchodów II Gminnego Dnia Dziecka. Zebranych przywitał Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec, który życzył wszystkim dzieciom dobrej zabawy. Na stadionie obecni byli też radni naszej gminy, dyrektor GCK, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele i rodzice.

Następnie rozpoczął się Turniej Sportowy o Puchar Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki, przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego: Pana Tomasza Piwińskiego i Pana Grzegorza Czachora. Reprezentacja klasy III zdobyła I miejsce. Drużyna  klasy II b zdobyła miejsce III rywalizując w tzw. „wyścigach rzędów”. W tym samym czasie starsi uczniowie brali udział w konkursie rzutów karnych. Drużyna klasy V wywalczyła zaszczytne I miejsce. Końcową konkurencją dla klas IV – VI okazał się bieg patrolowy na czas. I tym razem nasza szkoła wypadła bardzo dobrze. Klasa IV zajęła I miejsce,  klasa V – II miejsce. Klasa VI uplasowała się na miejscu III. Zwycięskie drużyny odebrały pamiątkowe puchary, które wręczył osobiście Pan wójt Marcin Czerniec – fundator nagród.

Pogoda dopisała, było bardzo słonecznie i gorąco. Każde dziecko otrzymało wodę mineralną, bułkę i smaczną kiełbaskę. Dla młodszych uczestników została też przygotowana atrakcja w postaci dmuchanych zamków. Zmęczeni, zadowoleni, z pucharami w rękach, w samo południe wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy byli organizatorami tej wspaniałej uroczystości, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2  im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim