17 grudnia 2014 roku po raz pierwszy rozpoczęło się „WSPÓLNE KOLĘDOWANIE PRZY CHOINCE” na świeżym powietrzu w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim.

Już od samego rana śpiewaliśmy kolędy w przedszkolu, a następnie wybraliśmy się na plac wypoczynkowy przy ulicy Młyńskiej, niedaleko stadionu, by wspólnie z mieszkańcami naszej gminy pokolędować.  Uroczystość rozpoczęła dyrektor Elżbieta Kokoszka, witając wszystkich zgromadzonych i zapraszając do wspólnego kolędowania wokół choinki, którą wcześniej udekorowaliśmy z naszymi dziećmi. Pani dyrektor życzyła wszystkim mieszkańcom Kamieńca i Gminy Kamieniec Ząbkowicki zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym 2015 roku szczęścia, pomyślności i spełnienia wszystkich marzeń tych małych i tych wielkich. By wprowadzić wszystkich w nastrój świąteczny, mali kolędnicy z grupy 4-latków pod kierunkiem pani Sylwii Żytniak wszystkim zgromadzonym przedstawili jasełka.

Uroczystość zaszczycił wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec i pełnomocnik pani Agnieszka Rogowska-Koprzak, którzy włączyli się do wspólnego kolędowania. Pan Wójt złożył także naszej społeczności przedszkolnej i wszystkim mieszkańcom Gminy Kamieniec Ząbkowicki piękne życzenia świąteczne i noworoczne, a wszystkie dzieci obdarował słodkim upominkiem, za co serdecznie dziękujemy. Przybyłe rodziny, mieszkańcy naszej gminy miały możliwość zaśpiewać z nami znane, piękne, polskie kolędy i wspólnie zatańczyć wokół choinki, za co z całego serca dziękujemy.  Spotkaniu towarzyszyła atmosfera zadumy, radości, wzajemnej życzliwości, serdeczności i wspólnego przeżywania tej chwili. Wspólne śpiewanie kolęd stworzyło miłą atmosferę i pozwoliło wprowadzić wszystkich w magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

04