Piąty i ostatni turniej szachowy z cyklu Grand Prix Ziemi Kłodzkiej odbył się 14 kwietnia 2018 r. w Ścinawce Średniej. Szkołę Podstawową nr 1 Kamieńcu Ząbkowickim reprezentowali Antek Krzywak i Gabrysia Piwińska, którzy rozegrali dobre zawody.

Dobrą formę zaprezentował szczególnie Antek Krzywak, który na 7 partii wygrał 4 i jedną zremisował co dało mu 4,5 pkt. i 8 miejsce na  45 zawodników (III miejsce w kategorii młodzików). Dobrze zagrała także Gabrysia Piwińska, która wygrała 4 partie (4 pkt.), co dało jej 15 miejsce w turnieju (I miejsce w kategorii młodziczek). W klasyfikacji generalnej obejmującej 5 turniejów Gabrysia Piwińska  zdobyła 21 pkt.  oraz I miejsce w kategorii młodziczek.

Pecha miał najlepszy szachista naszej szkoły Piotrek Majocha, który prowadził w kategorii juniorów po 4 turniejach, ale niestety nie mógł grać w ostatnim turnieju i spadł w klasyfikacji generalnej na II  miejsce. W grand prix  grali także: Antoni Krzywak 8 pkt., Szymon Piątkiewicz 4 pkt. i Marcel Lipa 1 pkt., którzy w klasyfikacji generalnej zajęli dalsze miejsca.