W minionym tygodniu Kamieniec Ząbkowicki tętnił spotkaniami i wydarzeniami zaplanowanymi w ramach II Wiosny Tulipanów. Poza koncertami i ekspozycjami, jakie odbywały się w Pałacu Księżnej Marianny Orańskiej (KLIKNIJ I ZOBACZ RELACJĘ), wiele działo się też na kamienieckich błoniach.   

W sobotę (7 maja 2016), na scenie plenerowej miały miejsce prezentacje wokalne w wykonaniu Katarzyny Rembiasz i Sary Aleksiejewicz oraz emanujący energią pokaz zumby pod kierunkiem mieszkanki naszej gminy Pani Olgi Gołębiowskiej. Wieczorem z kolei przed publicznością wystąpił piosenkarz popowy Bartek Wrona – ulubieniec młodzieży i dorosłych. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę kamienieckie błonia wypełnione były instalacjami przyciągającymi spragnione zabawy dzieci, stoiskami gastronomicznymi zapewniającymi pyszne posiłki i słodkie desery oraz innymi ekspozycjami produktów, w jakie mogli się zaopatrzyć dorośli i dzieci. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że tereny zielone u stóp Pałacu Księżnej Marianny Orańskiej, pełne były osób spędzających ze sobą czas na rozmowach i rozrywkach.

Niedziela (8 maja 2016) to najpierw barwne występy dzieci z Przedszkola nr 1 (relacja z tego występu ukaże się odrębnie) oraz śpiewaczo-taneczny przekładaniec muzyczny pod kierownictwem Pani Bogumiły Pietrusewicz oraz Pani Grażyny Mikulskiej. Olbrzymimi brawami przyjęty został pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu zespołu „AKTAN” działającego przy Gminnym Centrum Kultury. Miłych wrażeń dostarczył także pokaz mody przygotowany pod kierunkiem Pani Dagmary Szymczak. Szczególnym akcentem była obecność na scenie oraz wśród publiczności członków Akademii Teatru Alternatywnego w ramach przygotowań do festiwalu „Mezalians”. Impreza ta, w ramach kalendarza Europejskiej Stolicy Kultury 2016 odbywać się będzie w Kamieńcu Ząbkowickim w okresie wakacji letnich. Tym razem artyści wystawili  pantomimę i przeprowadzili zabawy i konkurencje dla dzieci i rodzin. Gwiazdą drugiego dnia była Ewa Kryza. Jej popowy repertuar, brawurowe wokale i bardzo dynamiczny występ był niewątpliwym hitem minionego weekendu i zapewne dostarczył kamienieckiej publiczności mnóstwa pozytywnych emocji.

II Wiosna Tulipanów już za nami, ale wydarzenie wpisuje się w kalendarz wydarzeń integrujących społeczność lokalną i przyciągających do Kamieńca Ząbkowickiego wielu gości. Można się więc spodziewać, że kolejne takie imprezy będą jeszcze ciekawszymi okazjami, by nacieszyć się wspólnie spędzanym czasem w gościnnej przestrzeni Pałacu Księżnej Marianny Orańskiej i otaczającego ten piękny obiekt założenia parkowego. Do zobaczenia!