Do tradycji już należy, że przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 „Baśniowa Kraina” w Kamieńcu Ząbkowickim biorą udział w wydarzeniach odbywających się na kamienieckich błoniach w ramach Wiosny Tulipanów.

Tak było i w tym roku, gdy 8 maja 2016 r. nasze dzieci przedstawiły swój program artystyczny. Jako pierwsza wystąpiła grupa 4-latków pod opieką pań: E. Pawlickiej i J. Łęskiej. Dzieci przebrane w piękne stroje zatańczyły „Krakowiaka” oraz „Wiosenną poleczkę”. Najmniejsza grupa 3-4-latków pod okiem pani A. Gomółki wykonały „Składankę śląską” oraz „Poleczkę”. Kolejna grupa 5-6-latków wraz z p. Dumanowską wykonała dwie piosenki: „Wiosna idzie” oraz „Maszeruje wiosna”. Na zakończenie zatańczyły 5-latki pani S. Żytniak, które zaprezentowały taniec „Polka Dziadek” oraz wykonały piosenkę Majki Jeżowskiej „Dłonie”.

Występ Przedszkolaków z kamienieckiego przedszkola poderwał do tańca i oklasków zgromadzoną publiczność. Na koniec wszystkie dzieci za piękne występy otrzymały serdeczne podziękowania oraz słodkości.