W pachnącym świerkiem, kolorowym, zazwyczaj gwarnym holu Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim 14 grudnia 2017 r. miała miejsce chwila wyjątkowo uroczysta. Rodzice, nauczyciele i uczniowie spotkali się z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia świąteczne, zawarte w słowach: W tych wyjątkowych dniach życzymy wszystkim serdecznych Spotkań rodzinnych, dużo radości, szczęśliwych wspomnień, pogody duch, Spełnienia marzeń oraz sukcesów w Nowym Roku… wypowiedziały uczennice: Katarzyna Ciapka i Weronika Poprzeczka z kl. VIIb. Zebrani z uwagą wysłuchali śpiewu kolęd: Wśród nocnej ciszy (Klaudia Skotnicka – kl. IIb), Anioł pasterzom mówił (Nikola Łuczak – kl.Va), Hej, w dniu narodzenia (Oliwia Kołosowska – kl. IIa i Kamila Cymbała – kl. IIc). Na Kiermaszu Bożonarodzeniowym można było zakupić stroiki i ozdoby świąteczne, a uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na zakup tablicy interaktywnej oraz na organizację spotkania autorskiego z powieściopisarką Martą Fox.

Takie chwile są wyjątkowe i niepowtarzalne…, ale to ludzie sprawiają, że przygotowania do tego jednego dnia, tylko jeden raz w roku stają się przyjemnością dzięki atmosferze zrozumienia i życzliwości. Pani dyrektor Bożena Kołodziej złożyła wszystkim życzenia świąteczne oraz podziękowała organizatorom kiermaszu i przedświątecznego spotkania, do grona których należą panie: Iwona Bukańska-Flinta, Elżbieta Dąbrowska, Bogumiła Pietrusewicz, Anna Styga.

Dorota Twardowska