Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 „Baśniowa Kraina” wyruszyły na atrakcyjną wycieczkę do Złotego Stoku na przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wykonaniu „Dzieci z Piwnicy” ze świetlicy środowiskowej pod kierunkiem państwa Małgorzaty i Rafała Becela. Wyprawa miała miejsce 10 marca 2016 r.

„Czerwony Kapturek” – to adaptacja baśni Charlesa Perraulta, pełna zaskakujących, humorystycznych odnośników do rzeczywistości. Przedstawienie rozpoczęło się od znanej, pięknej piosenki „Witajcie w naszej bajce” i na scenie pojawiła się dziewczynka w czerwonym stroju – dzieci od razu rozpoznały w niej Czerwonego Kapturka, więc z radością śledziły losy bohaterów przedstawianej baśni. Aktywnie kibicowały Czerwonemu Kapturkowi odgadując główne przesłanie baśni, jakim jest przestroga przed zbyt pochopnym nawiązywaniem znajomości z osobami nieznajomymi. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem patrzyły na kolejne wydarzenia, podskakiwały z radości i klaskały w rytm muzyki.

Celem organizowanej wycieczki było: nawiązanie współpracy z teatrem „Dzieci z Piwnicy”, kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich, rozbudzanie ciekawości światem bajek i baśni, czynny udział w przedstawieniu, spotkanie integracyjne z dziećmi ze świetlicy środowiskowej, z dziećmi z Przedszkola Publicznego „Zielona Dolina” z Mąkolna, rozpowszechnianie kultury, nauka zasad BHP podczas wycieczek autobusowych. Bajka wszystkim bardzo podobała się, było śmiesznie, trochę groźnie, a zarazem radośnie i bajecznie. Po obejrzeniu przedstawienia przedszkolaki zostały zaproszone na pyszny obiadek do restauracji państwa Becela. Dzieci były dumne mogąc skorzystać z tego zaproszenia, gdyż była to niecodzienna taka wizyta.

Z całego serca dziękujemy „Dzieciom z Piwnicy” i ich opiekunom Pani Małgorzacie i Panu Rafałowi za zaproszenie nas na to przedstawienie. Adresatem naszych szczególnych podziękowań jest Wójtowi naszej gminy Pan Marcin Czerniec, który zaangażował się w organizację wyjazdu i udzielił wsparcia finansowego.