Od dwóch lat, 25 listopada na całym świecie obchodzi się „Dzień Pluszowego Misia”. Z tej okazji 26 listopada dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 wraz z wychowawczyniami, panią dyrektor i pracownikami naszej placówki wybrały się do „Krainy Pluszowego Misia”. Kraina ta otworzyła dla nich swoje drzwi w  Gminnym Centrum Kultury  w Kamieńcu Ząbkowickim.

Dzieci poprzez świat baśni, zabawy zetknęły się z pluszowym i milutkim misiem. Każdy z nas przypomniał sobie pluszowego ulubionego misia, który był miły, szary, bury, kolorowy, z kokardką, w kubraczku… Jest to postać, która jest dla nas bardzo ważna, ponieważ każdemu przypomina świat beztroskich chwil z dzieciństwa. Do Gminnego Centrum Kultury dzieci przyszły do  ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami.  Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, śpiewały piosenki o misiach, recytowały wierszyk „Kto misiowi urwał ucho?”, kolorowały obrazki przedstawiające misia, słuchały ulubionej baśni ,,Calineczka”, którą pięknie przeczytał Pan Dominik Krekora, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia”, „Dżungla, dżungla”.

Nasze święto zaszczycili przedstawiciele samorządu gminnego: Dominik Krekora – radny Gminy Kamieniec Ząbkowicki i Agnieszka Rogowska – Koprzak – pełnomocnik Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki, którzy przenieśli się razem z nami do „Krainy Pluszowego Misia”. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się ze wszystkich sekretów, które kochany miś zatrzyma tylko dla siebie, Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w naszych wspomnieniach na długi, długi czas. Na zakończenie naszej uroczystości radny Dominik Krekora w imieniu wójta naszej Gminy rozdał rozdał wszystkim przedszkolaczkom pamiątkowe kolorowanki, za  które serdecznie dziękujemy.

Celem spotkania było przede wszystkim poznanie historii powstania pluszowego misia, rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą oraz kształtowanie poczucia konieczności poszanowania zabawek. Organizowaną uroczystość uwieńczono wspólnymi, pamiątkowymi zdjęciami.