Nasze  przedszkolaki  bardzo lubią wycieczki-jest to bowiem cenny sposób zdobywania wiedzy oraz nowych doświadczeń. Dlatego też 11 marca 2016 r. mieliśmy niesamowitą  okazję  wybrać  się na niecodzienną wycieczkę. Była to wizyta w Piekarni Pana Józefa Białasa.

Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą  piekarza oraz technologią wyrobu pieczywa. Jak powstaje chlebek i bułki? Na to pytanie  przedszkolaki  już doskonale  znają  odpowiedź. Wycieczka do piekarni pozwoliła na własne oczy zobaczyć, jak powstaje chleb. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który miał wiele poziomych półek do wypieku oraz ogromne sito do przesiewania mąki. Z wielkim zainteresowaniem dzieci przyglądały się pracy piekarza i uważnie śledziły kolejne etapy powstawania bułeczek, chleba, rogali  i makowców.

Właściciel kamienieckiej  piekarni Pan Józef Białas oprowadził dzieci  przedszkolne  po  najważniejszych  pomieszczeniach :  magazynie z mąką, pomieszczeniach w których wyrasta ciasto, oraz tych w których piecze się, a także przechowuje już upieczone pieczywo. Przedszkolaki poznały produkty, które potrzebne są do wypieku chleba, różne rodzaje pieczywa oraz  maszyny,  które  pomagają  piekarzowi  w  pracy. Pan Józef pokazał przedszkolakom   jak obsługuje się maszynę do krojenia chleba na równiutkie kromeczki. Po zwiedzeniu piekarni przedszkolaki otrzymały świeżutkie bułeczki, które zjadły z wielkim apetytem. Serdecznie  dziękujemy  Panu  Józefowi  Białasowi za umożliwienie  nam  realizacji  tych  ciekawych i bardzo  atrakcyjnych  zajęć. za miłe przyjęcie i oprowadzenie wycieczki, a także za sympatyczną atmosferę.

Wszystkim Piekarzom i Cukiernikom, z okazji Ich święta życzymy wiele satysfakcji z pracy, pomysłów na ciągły rozwój oraz samych wspaniałych wypieków. Dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz wychowankowie Przedszkola Publicznego Nr 1 „Baśniowa Kraina”.