Ciekawe czy któryś rodzic wie jakie państwo jest królestwem pizzy, od kogo pochodzi nazwa Margerita oraz jakie były podstawowe składniki pizzy i co symbolizowały ich kolory?

Dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim już wiedzą. Te ciekawe informacje zdobyliśmy w trakcie świętowania Dnia Pizzy. Dzień 9 lutego ogłoszony został Dniem Pizzy. W związku z feriami zimowymi ten „smaczny” dzień  obchodziliśmy w naszym przedszkolu 16 lutego 2016 roku, czyli już po feriach. Wszystkie dzieciaczki zarówno maluchy jak i starszaki wykonały piękne prace plastyczno-techniczne. Wspólnie przy pomocy nauczycielek p. Reni i p. Gosi 3- 4- i 5-latki wykonały plakat o tematyce pt: „Smaczna pizza”. Była także ciekawa prelekcja na temat pochodzenia i robienia różnego rodzaju pizzy.

Dzieci słuchały z zaciekawieniem i zadawały wiele pytań. Potem panie wychowawczynie zadbały, aby dzieci mogły skosztować tego tak lubianego przez nie przysmaku. Dzień ten upłynął bardzo szybko a w pamięci dzieci zostanie pewnie  na długo.  Mniam, mniam…. było fantastycznie i smacznie 🙂

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek