„Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w Karnawale” – Przedszkole nr 2 także. Karnawał bowiem, to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim  to był dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą wśród dzieci, ponieważ dostarcza im wiele przeżyć i radości.

28 stycznia 2016 r. już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej można spotkać było wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków i wiele innych. Aby pokazać dzieciakom jak miłym przeżyciem, nawet dla dorosłych, w trakcie trwania czasu karnawałowego jest przebieranie się za różne postacie bajkowe panie wychowawczynie też to uczyniły – wcieliły się w postacie: Pani Renia była tajemniczą czarownicą, która „przyfrunęła do sali na miotle jak to zazwyczaj robią czarownice”. Wśród swoich małych ulubieńców Pani Renia również znalazła inną drugą czarownicę – małą Zuzię, a Pani Gosia była przebrana za muszkietera z ogromnym kapeluszem. Obie Panie wyglądały super a dzieciom sprawiło to wiele radości.

Z tej  wyjątkowej okazji naszym gościem był Pan Lucjana Koper z GCK w Kamieńcu Ząbkowickim wraz ze swoim super sprzętem muzycznym, którego nie mogło w takim dniu zabraknąć. Pan Lucjan świetnie zachęcał nasze dzieci do pląsów tanecznych.  Największy jednak zachwyt wywarły na dzieciach konkursy prowadzone przez Pana Lucjana przy współpracy pań wychowawczyń. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogły się tak świetnie bawić. Przedszkolaki miały przygotowany przez panie słodki poczęstunek oraz pyszne soki owocowe. Po chwilach wypoczynku muzyka porywała dzieci do tańca w rytm samb, kaczuch oraz walczyka. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową udając się do przebieralni. Bal w przedszkolu umożliwił dzieciom i paniom wychowawczyniom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to głównie było celem balu.

Małgorzata Grajek / Renata Kocjan-Górska