Społeczność Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim już posmakowała radości Świąt Wielkanocnych. 22 marca 2016 roku urządziliśmy uroczyste śniadanie wielkanocne. Przedszkolaki jak jedna rodzina zasiadły przy wspólnym wielkanocnym stole.

Nie mogło zabraknąć jajka – także czekoladowego 🙂 , „baby wielkanocnej”, stroików z bazi i bukszpanu – symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów, jako symbolach świątecznych, dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach od swoich nauczycielek. Na „Poranku Wielkanocnym” gościliśmy Panią wicewójt Karolinę Sarzyńską, która jak zawsze obdarowała dzieci słodkościami, dyrektora Przedszkola Pana Arkadiusza Albrechta, Panią Bogusławę Tokarz – radną Gminy Kamieniec Ząbkowicki, a także Księdza Wojciecha Jasińskiego z Parafii Starczów i naszą kochaną Siostrę Kasię.

Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie ciepłe życzenia i odmówiliśmy wspólnie modlitwę. Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci zaprezentowały program artystyczny związany z tradycjami wielkanocnymi, śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Dziewczynki wykonały  wspaniały „taniec kurczaczków”. Po występie wszystkie dzieci zasiadły do stolików i częstowały się pysznościami przygotowanymi przez rodziców i panie wychowawczynie. 3- 4-  i 5-latki zabrały do swoich domów wszystkie ozdoby jakie własnoręcznie w ciągu tygodnia wykonywały, tym samym zanosząc do nich malutki promyczek ciepła Świąt Wielkanocnych. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci nas wszystkich.