„Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi: wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi…” Święta Bożego Narodzenia to dla dzieci oraz dorosłych czas wyjątkowy. Niepowtarzalna atmosfera panowała nie tylko w domach, ale także w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Baśniowa Kraina”. Jednym z najpiękniejszych zwyczajów tych świąt jest śpiewanie kolęd. Kolejny rok z rzędu przedszkolaki miały w minionym już okresie świątecznym okazję do wspólnego „kolędowania przy choince”.

19 grudnia 2016 r. dzieci wraz z wychowawczyniami udały się na plac wypoczynkowy przy stadionie w Kamieńcu Ząbkowickim, aby w miłej i świątecznej atmosferze, przy blasku migających światełek, wspólnie z zebranymi rodzicami, władzami oraz mieszkańcami naszej Gminy zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. W tym roku pogoda dopisała, więc nie zabrakło także wspólnego tańca dookoła choinki.

Uroczyste wspólne kolędowanie rozpoczęła dyrektor przedszkola Pani Elżbieta Kokoszka, która przywitała wszystkich zgromadzonych i zaprosiła do świętowania. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia złożyła wszystkim serdeczne życzenia: radosnych, prawdziwie rodzinnych, wypełnionych miłością Świąt Narodzenia Pańskiego oraz szczęśliwego Nowego Roku.

W spotkaniu brał też udział wójt Gminy Pan Marcin Czerniec, któremu towarzyszył Pan Ryszard Kleniuk. Pan Wójt również złożył wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe, a dzieciom rozdał słodkie upominki, co było miłą niespodzianką dla najmłodszych, za co serdecznie dziękujemy. Nasze spotkanie uwieńczone zostało wspólnymi fotografiami, dzieci zaś wróciły do przedszkola uśmiechnięte i z nadzieją na kolejne takie spotkanie w przyszłym roku. Dziękujemy Panu Radkowi i Panu Przemkowi za piękną oprawę muzyczną i za to, że zawsze możemy na nich liczyć. Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy w następnym roku do wspólnego kolędowania.