Dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim zostały zaproszone przez Teatr „Rodzice Dzieciom”  do udziału w spektaklu pt: „Dwie Dorotki”, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim.

Adaptacja mniej znanej baśni braci Grimm, znanej też pod tytułem „Pani Zima”, to opowieść o wdowie, która ma dwie córki. Rodzona jest leniwa, pasierbica pracowita. Pasierbicy wysłanej po wodę, prąd rzeki porywa wiadro. Dorotka bojąc się gniewu macochy, postanawia za wszelką cenę je odnaleźć. Na jej drodze jawią się mówiące: jabłoń i piec chlebowy. Pomagając im, Dorotka zaskarbia sobie ich wdzięczność. Spotkana na dalszej drodze tajemnicza staruszka również wynagradza Dorotkę za jej dobre serce. Macocha  z zazdrości wysyła w drogę swoją rodzoną córusię.

Spektakl uczy, że człowiek dobry, uczynny i pracowity w przeciwieństwie do leniwego i chciwego, może być szczodrze wynagrodzony przez los. Przedstawienie teatralne było ogromnym przeżyciem dla dzieci, nauką o dobrym i złym zachowaniu się. Tym co cieszyło też niezmiernie  naszych „małych rozbójników” była przejażdżka autobusem na powyższy spektakl, który na długo pozostanie w ich pamięci. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek