Kamienieckie przedszkole nr 1 odwiedzili mili goście – uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Juliana Lubienieckiego w Kamieńcu Ząbkowickim: Mateusz Nowak, Brygida Żebrowska, Malwina Waligóra i Aneta Makulewicz.

Przedszkolaki powitały gości piosenką „Maszeruje wiosna”, a uczniowie opowiedzieli nam o swojej szkole. W dalszej części spotkania maturzyści czytali bajki i wiersze o tematyce wiosennej.  Dzieci w ciszy słuchały odczytywanych utworów i bardzo chętnie opowiadały uczniom na zadawane im pytania. Maturzyści czytając dzieciom – bawili się głosem, modulując go, co wzbudzało u naszych przedszkolaków jeszcze większe zaciekawienie treścią czytanych utworów. Trójka młodych ludzi wykazała się dużym zaangażowaniem, doskonale poradziła sobie w nowej i nietypowej dla siebie roli. Nawiązali wspaniały kontakt z przedszkolakami, dzieci mogły porozmawiać ze starszymi kolegami, zadawać im różne pytania i wspólnie pobawić się.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały zadanie – każdy miał namalować obrazek zgodny z tematem spotkania. Oczywiście nie zabrakło też słodyczy, którymi  młodzież obdarowała naszych przedszkolaków. Dziękujemy uczniom ZSP w Kamieńcu Ząbkowickim oraz pani Aleksandrze Bilskiej za miłą współpracę i serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola, jeśli tylko Wam  czas na to pozwoli. Póki co, Wam i Waszym Koleżankom i Kolegom życzymy połamania piór na bliskiej już maturze.