Okres karnawału to czas radości, zabawy, to czas rozrywki dla dorosłych i czas balów dziecięcych organizowanych zarówno w domu, jak i w przedszkolu.

Jak każdego roku, zgodnie z tradycją Przedszkola Publicznego nr 1 już 13 stycznia 2016 roku odbyła się zabawa karnawałowa w naszym przedszkolu. Celem zabawy było:

  • wytworzenie pogodnego i radosnego nastroju,
  • integrowanie dzieci podczas wspólnych zabaw,
  • kultywowanie zwyczaju karnawałowych zabaw,
  • doświadczanie przyjemności wcielania się w różne postacie,
  • otwartość w kontaktach z dziećmi z innych grup wiekowych,
  • rozpoznawanie postaci na podstawie strojów karnawałowych i kostiumów.

Już wchodząc do przedszkola można było wyczuć niecodzienny nastrój. Niektóre dzieci wchodziły do sal już w swoich kostiumach, inne dzieci przynosiły swoje stroje zapakowane w kolorowe torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca.

Zaraz po śniadaniu wszyscy udali się do Gminnego Centrum Kultury, gdzie czekał Pan Daniel, który wspaniale poprowadził całą zabawę. Podczas zabawy naszym dzieciaczkom towarzyszyli również rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie. Dzieci przebrane w barwne i pomysłowe stroje bawiły się świetnie , uczestnicząc w zabawach i konkursach, gdyż skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Sądząc po minach dzieci zabawa była bardzo udana, dzieci były szczęśliwe, chociaż nieco zmęczone. Po zabawie pozostało wiele miłych wrażeń, przeżyć i wspomnień, które zostały uwieńczone na zdjęciach, do obejrzenia których zapraszamy.

Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy Dzieciom i Ich Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, balowych strojów, a także za miły, wspólny udział w zabawie. Na kolejną zabawę karnawałową zapraszamy za rok.