Wprawdzie Święta Bożego Narodzenia minęły, ale choinki jeszcze stoją w naszych mieszkaniach, domach. Także w Przedszkolu nr 2, dlatego warto na chwilę wrócić do radości związanej z jej ubieraniem.

„Bombka kolorowa, w gałązkach się chowa. Błyszczy się i świeci. Śmieje się do dzieci.” Choinka jest nieodzownym symbolem Świąt Bożego Narodzenia, szczególnie dla dzieci. Nasze przedszkolaki odpowiednio wcześniej wykonywały różne ozdoby choinkowe. Dużą radość sprawiło im klejenie łańcuchów, ozdabianie  bombek styropianowych cekinami i innymi ozdobami, wykonanie pajacyków papierowych, ślicznych aniołków, kolorowanie rysunków bożonarodzeniowych, dekorowanie pierniczków, robienie  choinek z gazet, których szpic został wykonany z ciasteczek, które dzieci chętnie też zamiast na szpic …podjadały 😉

Na zakończenie naszych przygotowań świątecznych dzieci wraz z wychowawcami p. Renią i p. Gosią ubrały choinki w poszczególnych salach, udekorowały tablice i całe przedszkole przyozdobiły wykonanymi samodzielnie przez siebie ozdobami. Z pewnością ten czas, który mogłyśmy spędzić wspólnie z dziećmi na długo pozostanie w ich pamięci.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek