Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim  wraz za paniami Irminą Brzozowską  i Mileną Skotnicką oraz grupą rodziców wyruszyły na wycieczkę do Wioski Indiańskiej u podnóża Gór Sowich i Bardzkich do miejsca w którym można zatrzymać się na chwilę i wsłuchać w odgłosy natury, a zaraz potem przenieść się w ciekawy świat XVIII i XIX wiecznej Ameryki i zobaczyć jak żyli rdzenni jej mieszkańcy.

Przed wyjazdem, który zorganizowany 9 maja 2018 r. tuż po godzinie 9 rano przypomniały dzieciom zasady bezpiecznego podróżowania i zachowania w czasie wycieczki. Tuż za bramą powitał wszystkich Wódz wioski indiańskiej. Przedszkolaki podzielone na dwie grupy próbowały swoich sił w strzelaniu z łuku i rzucie oszczepem. Ze zniecierpliwieniem czekały na tor przeszkód, gdzie mogły sprawdzić swój spryt i szybkość. Było to miejsce, gdzie dzieci pokonywały proste kolorowe przeszkody (mostki, tunele) rozstawione w sercu obozu. Malowanie twarzy w barwy indiańskie oraz smaczne kiełbaski z grilla wprawiły dzieci w dobry nastrój. Wielką radość sprawiło przedszkolakom oglądanie obozowiska Indian z rejonu Wielkich Równin oraz innych przykładów  indiańskich domostw. W części muzealnej dzieci podziwiały eksponaty będące replikami strojów i przedmiotów użytkowych wykorzystywanych przez Indian Ameryki Północnej oraz oryginalne stroje i instrumenty z terenu Ameryki Południowej.

Pobyt w Wiosce Indiańskiej dostarczył im wiele radości był dla nich wspaniałą lekcją przyrody i historii przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Pełne nowych wrażeń, przedszkolaki w południe wróciły do przedszkola, gdzie już czekali na nie stęsknieni rodzice.

ZOBACZ FILMIK 1

ZOBACZ FILMIK 2

Irmina Brzozowska